Wiercenie w betonie

Podczas montażu różnego rodzaju instalacji, w tym wentylacyjnych, elektrycznych oraz grzewczych, może pojawić się potrzeba dostania się do głębszych warstw powierzchni, przygotowując przejścia na poprowadzenie okablowania lub orurowania. Kwestia ta staje się problematyczna jeżeli powierzchnia wykonana jest z tak wytrzymałego materiału, jak beton. W takich sytuacjach niezbędne jest połączenie dużego doświadczenia oraz specjalistycznych narzędzi, aby wiercenie w betonie przebiegło sprawnie, dokładnie i nie uszkodziło struktury ściany lub stropu w niepożądanych punktach.

Technika diamentowa

W przeszłości, aby wywiercić otwór w betonie niezbędne było jego kucie – a to niestety powodowało liczne mikropęknięcia, które w przyszłości mogły spowodować poważne konsekwencje w konstrukcji budynku. Obecnie rewolucyjną technologią jest technika diamentowa, którą wykorzystujemy na co dzień podczas realizacji zleceń.

Technika diamentowa zapewnia bezinwazyjne wiercenie w betonie, zapewniając doskonały kształt, o dokładnie takiej średnicy, jaka jest wymagana. Ponadto w przeciwieństwie do tradycyjnych metod, zastosowanie techniki diamentowej nie wiąże się z dużym hałasem, wibracjami i wysokim poziomem zapylenia. Działania można przeprowadzać zarówno na sucho, jak i na mokro, również w miejscach trudnodostępnych oraz o ograniczonej przestrzeni użytkowej.

Zastosowanie

Jak już wspomnieliśmy powyżej wiercenie w betonie przy pomocy techniki diamentowej to doskonałe rozwiązanie podczas wykonywania przejść dla instalacji grzewczych lub wentylacyjnych. Jednak mogą również przydać się podczas prac związanych ze wzmocnieniem budynku – np. poprzez kotwy.

Nasza oferta

Arca_diam świadczy usługi w zakresie wiercenia przy pomocy techniki diamentowej, wykonując otwory o średnicy sięgającej od 10 do nawet 1000 mm. Ponadto dla nas nie ma znaczenia kąt prac, a także głębokość bądź wiek materiału – narzędzia, jakimi dysponujemy, poradzą sobie z każdym rodzajem podłoża. Dzięki temu gwarantujemy terminową i jakościową realizację wszystkich prac.