Frezowanie betonu

Podczas przeprowadzanych prac remontowych lub budowlanych można spotkać się z sytuacją, gdzie obecna posadzka betonowa jest w tak niekorzystnym stanie, że nie można przeprowadzić na niej kolejnych działań. Niezależnie czy będzie to położenie wykładziny, paneli, czy kolejnej warstwy z dowolnego innego materiału. W takiej sytuacji niezbędne jest dokonanie frezowania powierzchni, wykorzystując do tego technikę diamentową. Dzięki temu zostaną osiągnięte znacznie lepsze rezultaty w krótszym czasie, niż to można zauważyć w przypadku tradycyjnych metod.

Technika diamentowa

Czym wyróżnia się technika diamentowa na tle innych rozwiązań? Przede wszystkim wykorzystywany jest solidniejszy, bardziej wydajny sprzęt, który jest:

• cichy,
• nie wywołuje wibracji i drgań,
• dba o mikrostrukturę obrabianej powierzchni, nie uszkadzając jej,
• znacząco przyspiesza wszystkie prowadzone prace,
• nie wiąże się z wysokim poziomem zapylenia.

Ponadto metodę można wykorzystywać zarówno na mokro, jak i na sucho, wewnątrz i na zewnątrz obiektów o dowolnym przeznaczeniu.

Zastosowanie

Frezowanie betonu przy pomocy techniki diamentowej jest wykorzystywane przede wszystkim w celu niwelacji poziomów – w przypadku zaistnienia nierówności, które mogły wpłynąć na ogólną prezentację powierzchni bądź na położenie kolejnych warstw, istotne jest ich usunięcie. Ze względu na wygląd oraz dalsze prace należy również usunąć żywice, warstwy farby, pozostałości po kleju i zaprawie (np. mleczko cementowe), czego także warto dokonać poprzez frezowanie betonu techniką diamentową. Ponadto ta metoda pozwala znacząco poprawić przyczepność wykładziny czy paneli do posadzki.

Nasza oferta

W Arca_diam realizujemy usługę na frezowanie betonu, wykorzystując nie tylko sprzęt sprawdzonych producentów, ale również wieloletnie doświadczenie naszego zespołu. Dzięki temu zapewniamy terminowe wykonanie zlecenia, gwarantując doskonałe rezultaty. Zachęcamy do indywidualnego kontaktu w celu poznania szczegółów dotyczących tej usługi, w tym również jej kosztów.